Graphic Designer

Cautăm o persoană creativă cu un fler natural și dragoste pentru design. O persoană care poate realiza materiale captivante ce definesc identitatea vizuală a companiei.

O persoana organizată, capabilă să jongleze cu mai multe proiecte și să se descurce cu termenele limită.

Un bun comunicator, care este capabil să construiască relaţii puternice cu colegii lui/ei de lucru.

Candidatul ideal:

  • Cunoştinţe de Photoshop și Illustrator și/sau dorinţa de a învăţa;
  • O bună cunoaştere a Microsoft PowerPoint și dorinţa de a învăţa;
  • Cunoştinţe de bază în Excel;
  • Cunoaşte importanţa identităţii unui brand și realizează grafica ţinând cont de aceste orientări;
  • Este capabil să interpreteze idei complexe prin grafică;
  • Are un simţ estetic deosebit, motivat de rezultate, își doreşte să-și îmbunătăţească cunoştinţele privind noile tehnologii și trenduri în design;
  • Abilităţi excelente de comunicare și scriere în limba Engleză;

Responsabilităţi:

  • Realizează soluţii grafice pentru materialele de promovare ale companiei;
  • Conceptele grafice realizate se pot adresa unor tipologii diferite de oameni;
  • Propune concepte și idei creative pentru proiecte;
  • Dezvoltă documente care explică intenţia și rezultatele aşteptate graficii realizate;
  • Efectuează o etapă de cercetare, preliminară fiecarui proiect;
  • Gândeşte creativ și realizează/prezintă grafica interactivă pentru print și online;
  • Prezintă grafica realizată;
  • Revizuieşte grafica și se asigură că nu există greşeli înainte de tipărire;
  • Asistă la şedinţe, întâlniri ca reprezentant al echipei de design;
  • Elaborează și redactează documente și situaţii cerute de management;
  • Organizează depozitele materialelor de promovare și se asigură de o buna distribuţie a acestora.

Tip job: Full time

Locație: Bucureşti

1 An Experienţă

Trimite Email